Válts egészségre a természet csodájával…

Egy kis varázslat az egészségünkért… Válts egészségre a természet csodájával, mert a választás a Tied…Ha szeretnél kevesebb szénhidrátot vinni szervezetedbe, akkor kezdésnek, itt egy „TUTI” tipp a mindennapokhoz. Már az első hét után észre fogod venni a változást. Az ízlésed szépen átáll a visszafogottabb édes ízekre és a tested is jól reagál majd erre a jó döntésedre…:)

Tradíció és minőség – Kókuszvirág cukor

Fogyasztása 5000 éves, az eltelt idő alatt a feldolgozás nem változott. A kókuszcukor a kókuszpálma virágjának nektárjából készült cukorkülönlegesség. A kókuszcukor barna, édes, karamelles íze van, egyedülállóan karakteres, mégis lágy, enyhén karamellás. Nincsen kókusz íze, mivel a kókuszvirág nektárjából készül.

A virágok édes nektárját alacsony hőfokon kristályosra párologtatják. Ez a hagyományos módszer biztosítja, hogy a benne lévő B1, B2, B3, B6 vitamin, a kálium, magnézium, cink vas, valamint a 16 féle aminosav nagy része nem vész el, ezért ezek a kókuszvirág cukor fogyasztásával bekerülnek a szervezetünkbe. Energia tartalom 300 kcal/100 g.

Glikémiás indexe 35, ami alacsony a többi cukoréhoz képest, így cukorbetegek is fogyaszthatják. Fogyasztható közvetlenül édesítőként, használható sütéshez, főzéshez. Fogyasztása ajánlott mindenkinek, aki a tiszta, természetes, egészséges táplálkozást fontosnak tartja.

Gyermekek étrendjébe is kiválóan illeszthető, de tudnunk kell, hogy e természetes és fenséges ízű étek után nem szívesen térnek vissza az amúgy számos betegség alapját képező fehércukor vagy egyéb mesterséges édesítők élettelen ízéhez.

Európában óriási népszerűségnek örvend, hiszen az alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztásával normalizálódik az éhségérzet, így könnyebben kordában tartható akár a fogyókúra is.

Egészségügyi előnyei részletesebben:

Gazdag aminosavak
– Mivel ez a feldolgozatlan, kókusz cukor tartalmazza ugyanazt a 16 aminosavat, mint a nedv, amelyből származik. Pontosabban, 100 gramm kókusz cukor biztosítja számunkra 34,2 milligramm glutaminsav (fontos neurotranszmitter szükséges megfelelő agyműködés), 11,2 milligramm aszparaginsav (elősegíti anyagcsere funkció, és használják a depresszió kezelésére), 15.4 milligramm treonin (fenntartja protein-egyensúlyt a szervezetben), és 8,2 milligramm szerin (segédanyagok agy és az idegrendszer funkció), valamint az alacsonyabb mennyiségű egyéb esszenciális és nem-esszenciális aminosavakat. Ezek az aminosavak, hogy összetevői a fehérjék, amelyek szükségesek a sejtek növekedését és javítás, anyagcsere funkció, és a termelés a hormonok és enzimek.

B-vitamin komplex – A kókusz nedv gazdag vitaminokban, köztük 12 alapvető B-vitamin, és a kókusz cukor örökli ezt az előnyt. Az összes, a B-vitaminok, kókusz cukor legmagasabb inozit (B8-vitamin), amely szükséges az egészséges sejtek képződéséhez, a szorongás, szomorúság kezelésére is használják. Kókuszdió cukor magas a tiamin, riboflavin, folsav, kolin, piridoxál, paraaminobezoic-sav, pantoténsav, és a nikotinsav. Még nyomokban tartalmaz B12-vitamin, amely ritkán található növényekben. Mindezek a B-vitamin segíti a sejtek anyagcseréjét, és minket energiával.

Kiváló forrása a nyomelemek Már egy teáskanál kókusz cukor tartalmaz számos nyomelemet, amelyek nem találhatók meg a finomított cukorban. Ezek az ásványi anyagok közé tartozik a foszfor (fontos a csontok növekedését és vesefunkció), kálium- (csökkenti a magas vérnyomást, és csökkenti a vércukorszintet). A nitrogén (kezeli szív-és érrendszeri betegségek), magnézium (szabályozza az anyagcserét és serkenti az agy), mangán (fontos antioxidáns), réz (segít kiadás energia és segédeszközök a melanin termelését a bőr), valamint az alacsonyabb mennyiségű cink, vas, kalcium, bór, kén, nátrium és a klór.

Forrás: spiritfoods.net

A szerzőről:

Michael Ravensthorpe egy független író, akinek kutatási területei közé tartozik a táplálkozás, alternatív gyógyászat, és bushcraft. Ő az alkotója a
Spiritfoods honlapnak, amelyen keresztül elé tárja a világnak, melyek a legegészségesebb élelmiszerek.

Klarissza

Címkék:
Tovább a blogra »